شنبه, 28 دی 1398
رو عنوان : مرکز آموزش عالی امام خمینی (ره)
عنوان : نشست آموزشی و توجیهی مسئولان آموزش كاركنان
کد خبر : ۲۱۲۳۶
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۸/۲۰ 
ساعت : ۹:۲۲:۴۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

نشست آموزشی و توجیهی مسئولان آموزش کارکنان

نشست آموزشی و توجیهی مسئولان آموزش کارکنان مراکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان‌های کشور در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)  برگزار  شد.


به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)  به نقل از روابط عمومی موسسه آموزش و ترویج کشاورزی؛ نشست آموزشی و توجیهی مسئولان آموزش کارکنان مراکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان‌های کشور با حضور دکتر مویدی رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی، مهندس ورداسبی رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی، دکتر بصام مدیرکل دفتر آموزش کارکنان، دکتر مخبر رییس مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره)، مهندس محسنی معاون و کارشناسان دفتر آموزش کارکنان و تعداد 60 نفر از مسئولان آموزش کارکنان استان‌ها روز 18 آبان ماه سال جاری در مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) کرج برگزار شد.

در آغاز نشست مدیر کل دفتر آموزش کارکنان با اشاره به سابقه درخشان  مرکز آموزش عالی امام خمینی(ره) ، این مرکز را یکی از مفاخر آموزشی وزارت کشاورزی سابق و وزارت جهاد کشاورزی فعلی عنوان کرد و گفت: ما رویکردهای آموزش کارکنان  را هر سال به سازمان اداری استخدامی ارایه می‌دهیم و این ارگان عملکرد ما را ارزیابی می‌کند. وی در ادامه افزود: از این نظر در سال جاری یک عملکرد مناسبی داشتیم و در همین راستا، توسط همکاران دفتر زحمات بسیار زیادی کشیده شده است و باید در ارزیابی یک نتیجه خوبی را  شاهد باشیم.

دکتر بصام با اشاره به اینکه باید بر اساس معیارهای ارزیابی حرکت کنیم، اظهار کرد: باید در کمیت‌گرایی تجدید نظر شود و به سمت معیارهای جدید ارزیابی پیش برویم، وی اضافه کرد:  برای انجام درست کارها باید نیازسنجی‌ها بر اساس خواسته‌های شاغلان انجام شود.

مدیر کل دفتر آموزش کارکنان خاطرنشان ساخت، نیاز سنجی باید بر مبنای نیازهای شغلی، سازمانی و فردی تلفیق شود تا اتفاق مثبتی برای سازمان شغل و فرد بیافتد. وی افزود: برای بهره‌برداران خدمات مهم است تا کارشان درست انجام شود.

مدیر کل دفتر آموزش کارکنان ابراز کرد: با آموزش کارمند از کارمند، کارمند از رییس، خودآموزی و آموزش‌های انبوه از طریق  صدا و سیما و پیوند دادن این آموزش‌ها به آموزش‌های کارکنان باعث اثربخشی چند برابر شویم. وی در ادامه به تشریح عملکرد و رویکردهای دفتر آموزش کارکنان در سال جاری و آتی در زمینه آموزش کارکنان پرداخت.

در ادامه رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی، با اشاره به اینکه نقطه اتصال سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها و سازمان‌های وابسته، مراکز آموزشی  هستند، گفت: در مراکز آموزشی هر آنچه که در سازمان جهاد کشاورزی استان و ستاد می‌خواهد اتفاق بیافتد، توسط روسای آموزش کارکنان استان‌ها انجام می‌شود. وی افزود: بنابراین خیلی مهم است که ما با دفتر آموزش کارکنان ارتباط نزدیکی داشته باشیم و تلاش کنیم، سیاست‌ها و راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی در غالب برنامه‌ها، اقدام‌ها و موضوع‌های آموزشی تبادل اطلاعات شده و انجام شود.

مهندس ورداسبی  اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه رییس جمهور و نامه وزیر جهاد کشاورزی که به تمامی واحدها در خصوص راهبردها و برنامه‌های آموزشی ابلاغ شد،  پس از استخراج  راهبردهای اختصاصی، با کمک حوزه ستاد و بخشی از استان‌ها توانستیم، راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی را در غالب برنامه چهارساله آموزش کارکنان اجرا کنیم، وی افزود: تلاش کردیم از ابتدای سال جاری به تمامی مراکز آموزشی و سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها بر اساس این راهبردها برنامه‌های آموزشی و  نیازسنجی ها را تدوین کنیم.

رییس مرکز نوسازی و تحول اداری تصریح کرد: خوشبختانه  بخش اعظمی از این راهبردها مورد توجه قرار گرفت و بر اساس نیاز سنجی که در مراکز آموزشی صورت گرفت با همکاری سازمان‌های جهاد کشاورزی استان‌ها این دوره‌های آموزشی جایگزین دوره‌های آموزشی قبلی شد و توانستیم یک گام به جلو برداریم و برنامه‌محور باشیم و اقداماتمان را در راستای آن راهبردهای آموزشی پیش ببریم. وی متولی آموزش کارکنان در وزارت جهادکشاورزی را موسسه آموزش و ترویج کشاورزی نام برد.

رییس موسسه آموزش و ترویج کشاورزی نیز در این نشست، با اشاره به تعامل نزدیک با مهندس ورداسبی رییس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی و شرایط خاصی که برای موسسه علمی کاربردی و معاونت ترویج اتفاق افتاده است، گفت: شرایط جدیدی را تجربه می‌کنیم و کار ادغام دو مجموعه، که برنامه بسیار سنگینی بود در سطح ستاد  در حال انجام است و تمامی مجموعه با تمام وجود خواستار به‌وجود آمدن یک اتفاق خوب در موسسه هستند.

دکتر مویدی  با اشاره به  جلسه‌ای که  با مدیران سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار شد و دفاع مثبتی که مهندس ورداسبی و کارشناسان مرکز نوسازی تحول اداری  از چارت و همکاران موسسه آموزش و ترویج کشاورزی انجام دادند، اظهار کرد: رابطان مرکز نوسازی و تحول اداری و حوزه آموزش کارکنان، مسئولان آموزش کارکنان استان‌ها هستند و تمام ظرفیت‌ها، امکانات و شرایط مناسب را یک اتفاق خوب عنوان کرد و افزود: شما می‌توانید با ایده‌ها و نقطه نظرات فوق‌العاده  باعث این امر مهم شوید.

معاون آموزش و ترویج سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، خواستار تحول مثبت در آموزش کارکنان شد که با حمایت معاونت توسعه مدیریت و منابع و مرکز مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی برنامه آموزش کارکنان و برنامه آموزش مدیران یکبار دیگر جایگاهش را پیدا کند.

دکتر مویدی، با ابراز علاقه به مجموعه آموزش کارکنان، از مسئولان آموزش کارکنان مراکز خواست با توجه به فرصت‌های به‌دست آمده پس از ادغام با تشکیل گارگروه‌ و تهیه  شیوه‌نامه‌های مناسب و استفاده  بهینه از ظرفیت‌های موجود و با خروجی مناسب  کمک حال موسسه آموزش و ترویج کشاورزی و دفتر آموزش کارکنان باشند.

در ادامه نشست نمایندگان ارشد مناطق پنجگانه دیدگاه‌های خود را در ارتباط با آموزش کارکنان ارایه دادند و در پایان از سوی مسئولان آموزش کارکنان مراکز سوالاتی بیان شد که دکتر مویدی و دکتر بصام به این سوالات پاسخ دادند.


 

 

 بازگشت           چاپ چاپ      ارسال به دوستان ارسال به دوستان    
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0